Sleep Concept, Zdrowy sen

Jak sprawić by kilkutygodniowe niemowlę nie budziło się w nocy co godzinę i było mniej płaczliwe w ciągu dnia?

Poniższa historia miała miejsce naprawdę. Mama 7 tygodniowego chłopca zwróciła się po poradę do konsultantek snu, ponieważ jej Maluszek bardzo często się budził, nie wyglądał na wyspanego oraz dużo płakał. Otrzymała kompleksową dawkę wiedzy w postaci kursu o śnie noworodków, która pomogła jej lepiej zrozumieć Maluszka i poprawić jakość jego snu.
 
MAMA:
“Mamy sporo problemów ze snem naszego maluszka. Karmimy butelką i piersią w sposób mieszany. Nasze dziecko dobrze przybiera na wadze, ale zaczyna się budzić coraz częściej w nocy! Dodatkowo w ciągu dnia sporo płacze i wieczorami nie zawsze łatwo usypia, czasem walczymy nawet do północy, żeby go uśpić. Dni mijają z trudem, bo, mimo że Adaś śpi na drzemkach, to nie są one długie i przy zasypianiu i pobudkach jest sporo płaczu. Nieregularność z dnia na dzień jest bardzo duża – oczywiście przy takim maluszku nie można oczekiwać, że każdy dzień będzie podobny, ale chociaż jakiś schemat lub rutyna bardzo by nam pomogły.”
 
CO SIĘ WYDARZYŁO, KIEDY RODZICE ZGŁOSILI SIĘ DO KONSULTANTEK SNU?
Rodzice zauważyli bardzo dużą zmianę po wdrożeniu wskazówek z kursu New Baby. Po wdrożeniu rad, chłopiec od 8 tygodnia zaczął przesypiać noce – oczywiście mamy na myśli sen 7-8 godzinny. Dla rodziców to była ogromna zmiana, po kilku a nawet kilkunastu pobudkach w ciągu nocy. Chłopiec po skończeniu trzech miesięcy śpi jeszcze lepiej, bo nawet 9,5 do 11 godzin bez pobudki. Po wdrożeniu zmian, oprócz lepszej jakości snu w nocy (co nie jest regułą w tym wieku i rodzice zdawali sobie z tego sprawę), najważniejsze było dla nich, żeby Adaś znacznie mniej płakał. Chłopiec nie płacze już przy usypianiu, budzi się z uśmiechem z drzemek (nawet jeśli są krótkie). Rodzicom łatwiej zrozumieć jego potrzeby, bo trzymają się ogólnej rutyny. Oczywiście, że drzemka każdego dnia jest o nieco innej porze, ale rodzice wiedzą, co po sobie następuje i mogą zarówno lepiej dopasować się do synka, jak i łatwiej im poukładać dzień.
 
Sam kurs New Baby został oceniony przez rodziców jako bardzo wygodny w obsłudze. Zakupu można dokonać w dowolnym czasie, realizując przelew natychmiastowy i otrzymać dostęp do kursu w środku nocy albo w weekend. Jakość materiałów od SleepConcept ich zaskoczyła, bo kurs to nie jest nagranie webinaru czy wystąpienia, które trudno się ogląda, a profesjonalnie nagrany w studio i zmontowany materiał video, z odpowiednią nawigacją, ale też dużą ilością infografik wmontowanych w filmy. Rozdziałów jest ponad 40, podzielonych na 10 modułów. Można wybrać, co kogo interesuje – są tematy, które nie dotyczą wszystkich rodziców, np. karmienie butelką lub piersią. Do kursu są dostępne załączniki – są tam różne checklisty, propozycje ciekawych gadżetów do zakupu dla Malucha w przystępnych cenach, tabele z ilością rekomendowanego snu czy aktywności, sugestie, kiedy udać się do lekarza pediatry z maluchem i wiele innych.
 
Kup kurs New Baby i zacznij spać lepiej! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *