O nas

Jesteśmy Konsultantkami ds. Snu Dzieci. Od 2015 roku poprzez indywidualne porady pomagamy Rodzicom rozwiązać problemy ze snem, z którymi borykają się ich Maluchy. Same jesteśmy mamami i wiemy jak wiele wysiłku trzeba włożyć, aby nauczyć nasze pociechy dobrze i zdrowo spać. Za nami wiele nieprzespanych nocy, krótkich drzemek i walk z wieczornym zasypianiem.

Dotychczas współpracowałyśmy indywidualnie z ponad 3000 rodzin z 25 krajów na świecie, a kolejnym kilkuset doradzałyśmy w ramach warsztatów grupowych! Od 2 lat posiadamy akredytację aż dwóch renomowanych międzynarodowych stowarzyszeń konsultantów snu – International Association of Child Sleep Consultants oraz Association of Professional Sleep Consultants.
Dzisiaj, bogatsze w wiedzę i doświadczenie, chcemy Wam pomóc przejść przez trudy nauki zasypiania Maluchów krok po kroku, żebyście Wy również mogli wypocząć i mieć więcej energii na Rodzinne szaleństwa!

Ponieważ chcemy holistycznie podchodzić do reagowania na Wasze potrzeby, w Naszym zespole znajduję się też dietetyczka. Dominika dba nie tylko o to, aby głód nie był zmartwieniem Waszych dzieci, ale także pomaga nam i układa plany żywieniowe, jadłospisy i najlepsze przepisy na świecie dla Waszych pociech.

Gosia Makowska

Ma dwóch Synków w wieku szkolnym – Marcina i Michała. Uwielbia śpiewać i podróżować, a chłopcy zaczynają przejmować po niej pasje. Gosię interesuje też tematyka żywienia niemowląt i małych dzieci i chętnie „testuje” np. zdrowe zielone czy jaglane koktajle na swoich łakomczuchach.

Marta Bartosiewicz

Jest mamą trójki dzieci – 9-letniego Franka i 6-letniego Aleksa. W czerwcu 2022 roku rodzina Marty powiększyła się o córeczkę – Rozalię, która od pierwszych dni nie ma problemów ze snem, bo jej mama robi wszystko by spała jak najlepiej i dobrze się rozwijała! Marta z mężem kochają podróże, a dzieci od najmłodszego towarzyszą im w najbardziej egzotycznych wyprawach.

Dominika Baudisz

Ma dwóch synów - 4-letniego Antosia i 2-letniego Ignasia. Z wykształcenia jest dietetykiem. Ukończyła studia na Uniwersytecie Opolskim na Wydziale Nauk o Zdrowiu. Interesuje się żywieniem dzieci. W wolnym czasie lubi podróżować i poznawać nowe smaki.

Jak to się zaczęło?

Nasze dzieci urodziły się w zaledwie 2-miesięcznym odstępie czasu, ale wcale nie spały podobnie!

Franio popołudniami urządzał mamie kolkowy koncert, ale w nocy spał przepięknie. Marcin z kolei na popołudniową drzemkę usypiał w chwilę, ale po każdym karmieniu nocnym potrzebował co najmniej godziny żeby usnąć z powrotem. Jak tylko Franio przestał mieć problemy z kolkami, rozpoczął radosne pobudki o 5:30 rano, a Marcin wszedł w fazę drzemek maksymalnie 37-minutowych. Atrakcjom nie było końca!

Borykając się z problemami ze snem naszych dzieci, zaczęłyśmy na własną rękę szukać odpowiedzi, mimo że wiedza na ten temat w Polsce jest bardzo ograniczona. Większość porad, które otrzymywałyśmy od znajomych czy nawet pediatrów brzmiały „Pani dziecko zawsze będzie wstawać o 5 rano – taki ma temperament” albo „połóż Frania o 22 spać to na pewno nie wstanie Ci o 5:00 rano”. Obydwie miałyśmy poczucie, że to nie jest najlepsze rozwiązanie – ani dla naszych dzieci, ani dla nas. Czułyśmy, że musi istnieć jakaś inna możliwość, żeby cała rodzina była chociaż trochę bardziej wyspana.

Spędziłyśmy dni i tygodnie przekopując się przez dostępną literaturę i rozmawiając z mamami, których dziecko nie śpi dobrze.

Krok po kroku osiągałyśmy małe sukcesy. Nowe problemy pojawiały się nadal, ale wystarczył tydzień, a nam udawało się problem rozwiązać. Franio spał w nocy prawie 12 godzin ciągiem, a Marcin od 6 do prawie 14 miesiąca życia spał na jednej ze swoich drzemek co najmniej 2 godziny.

W pewnym momencie, zorientowałyśmy się, że coraz więcej koleżanek i znajomych pyta nas o poradę co zrobić, żeby ich Maluch lepiej spał. Część z nich od urodzenia dziecka (nawet 2 lata) nie przespała jednej nocy. Część spała w nocy, ale dzieci chodziły spać nawet po 22, a pobudki i tak były około 6 rano.Po udzieleniu kilku porad uświadomiłyśmy sobie, jak dużo satysfakcji i radości sprawia nam takie doradzanie i z jaką łatwością zaczyna nam przychodzić znajdowanie źródła problemu.Stąd wziął się pomysł na SleepConcept – chciałyśmy zacząć pomagać wszystkim, którzy takiej pomocy potrzebują. Wyspany Maluch i Wyspany Rodzic to klucz do szczęśliwej Rodziny.

Wyspany Maluch i Wyspany Rodzic
to klucz do szczęśliwej Rodziny.

Zaufaj nam

Dlaczego warto nas zatrudnić?

POWÓD 1

Potrzebujecie kogoś, kto to wie

Bo wielu z nas brakuje wiedzy co jest podłożem samego problemu ze snem.

POWÓD 2

Potrzebujecie kogoś, kto przez to przeszedł

Bo wiedza to jedno, a praktyka to drugie. Porady z książek czy Internetu są często lakoniczne i wydają się być bardzo proste do realizacji. Nic bardziej mylnego!

POWÓD 3

Potrzebujecie kogoś, kto dopasuje rozwiązanie do Was

Bo w dzisiejszej literaturze i wśród natłoku „dobrych rad” słyszanych z każdej strony od rodziny i przyjaciół trudno się połapać i znaleźć rozwiązanie najlepsze dla Waszej Rodziny.

POWÓD 4

Potrzebujecie kogoś, kto Wam pomoże wprowadzić postanowienia w życie

Bo wspieranie się w trudnych chwilach, pomaga przetrwać najtrudniejsze momenty.

Dlaczego to nam powinieneś zaufać?

Mamy wiedzę i doświadczenie!
Od 2015 roku doradzamy rodzicom z całego świata, jak radzić sobie z problemami ze snem. Za nami ponad 2000 „przypadków”: wszystkie grupy wiekowe, pierwsze i kolejne dzieci w rodzinie, bliźniaki, trojaczki, dzieci z jednostkami chorobowymi, Maluchy o bardzo wysokich i bardzo niskich potrzebach snu. Przewertowałyśmy niesamowitą ilość książek, publikacji naukowych i porad dostępnych na forach internetowych: polskich i zagranicznych. I nieustannie się szkolimy. Za nami m.in. takie osiągnięcia jak:

  • Akredytacja naszego doświadczenia uzyskana od Association od Professional Sleep Consultants (ASPC) oraz International Association of Child Sleep Consultants (IACSC);
  • Certyfikat Edukatora Metody 5s dr Harvey’a Karpa „Happiest Baby” – uzyskałyśmy go jako pierwsze w Polsce!
  • Z wyróżnieniem ukończyłyśmy kurs „Żywienie i Zdrowie Dzieci” (Child Nutrition and Health, Level 3 Award, CPD Certified).

Pracujemy we dwie, dzięki czemu nasze porady są bardziej kompleksowe i obiektywne.
Od pierwszych miesięcy życia naszych dzieci, byłyśmy dla siebie wsparciem i inspiracją, motywacją żeby uwierzyć, że może być lepiej. Konsultowałyśmy ze sobą każdy problem i każde wyzwanie, które przed nami stanęło. Nie raz obiektywne spojrzenie tej drugiej rzuciło nowe światło na analizowany problem. Wierzymy głęboko, że co dwie głowy to nie jedna – i dzięki temu nasze porady są pełniejsze!

Nasza filozofia

Naszych porad nie opieramy na jednej metodzie zasypiania czy standardowym rytmie dnia, ponieważ nasze rozwiązania są dopasowane do Waszego dziecka. Wierzymy, że każdy Maluch jest inny, a każda Rodzina ma swoją filozofię wychowawczą. Dzięki temu każda nasza porada jest wyjątkowa i dopasowana do Waszego Malucha.

Nie wierzymy, że „kontrolowane wypłakiwanie się dziecka” i „zostawianie go samego, żeby się wypłakało” jest najszybszym lub najbardziej skutecznym rozwiązaniem, które nauczy Malucha zasypiać.

Pomagamy i wzbudzamy zaufanie znanych!

Znane marki coraz częściej wybierają nas na swoich Ekspertów ds. Snu Dzieci. Zarówno firma Rossmann SDP sp. z o.o. jak i marka Pampers powierzyły nam zadanie propagowania zdrowych nawyków związanych ze snem Maluszków. Nasze porady można przeczytać na stronach Pampers.pl w sekcji snu noworodków i dzieci. Serdecznie zapraszamy do lektury! Wcześniej pisałyśmy również artykuły dla Rossmann.pl i portalu ROSSnę!

My w mediach

Dzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem, regularnie wypowiadamy się jako ekspertki ds. snu w tematyce dzieci.
Jesteśmy autorkami wielu treści informacyjnych i edukacyjnych m.in. dla marek Pampers, Rossmann, Mamaville i wielu innych.
Jak nas widzą? Co mówią? I co my mówimy?

Jak oduczyć dziecko spać z rodzicami?

Naukowcy radzą: połóż dziecko wcześniej spać!

Jakie metody usypiania niemowląt i małych dzieci są najskuteczniejsze?

Burza wokół słów z poradnika dla mam – „Czasem dzieci wymiotują podczas samodzielnego zasypiania.”

Kołdry obciążeniowe – w czym mogą pomóc

Jak rozwiązać problemy ze snem bez zbędnych wydatków?

Moje dziecko nie daje mi spać

Pora zasypiania ma wpływ na twoje zdrowie?

W jakiej temperaturze powinny spać nasze dzieci?

Jak skutecznie położyć dziecko do snu – ekspertka radzi

Fakty i mity na temat snu dziecka

Mówią o nas

„Do nas zgłaszają się ludzie, którzy ze zmęczenia potrafią upuścić swoje dziecko”

„Mamo, chcesz się wyspać? One wiedzą, co zrobić, by dziecko przesypiało noce”

„Pięć pomysłów na skuteczny i regenerujący sen”

Ekspertki ds. snu

W 2015 współpracowałyśmy z firmą Rossmann SDP sp. z o.o. i jako Ekspertki ds. Snu Dzieci pisałyśmy artykuły do programu Rossnę! Nasze artykuły ukazywały się co drugi miesiąc.

  1. „Drzemki maluszków”.
  2. „Najlepsza pora na sen dla malucha”.
  3. „Pełny brzuszek przed snem”.
  4. „Mamo, tato pobudka”.

Nasze porady pojawiły się również w serwisie Mamaville.

  1. Gadżety do spania”.
  2. „Powtarzalne życie Malucha”.
  3. „4 trymestr ciąży i sen”.

Więcej porad eksperckich znajdziecie na naszym blogu.