Zdrowy Sen

Czym jest Plan Działania od SleepConcept?

W ramach naszej usługi, Plan Działania jest najważniejszym, “namacalnym” dokumentem, który od nas dostajecie. Zacznijmy jednak od początku.

 

Czy każdy Pakiet zawiera w sobie Plan Działania?

Nie, Plan Działania przygotowujemy w ramach usługi dla dzieci powyżej 4. miesiąca życia, czyli wszystkie nasze pakiety oprócz New Baby. Wiek około 4/5 miesięcy to moment, kiedy dzieci są już gotowe na naukę samodzielnego zasypiania i na wprowadzenie zarysu Planu Dnia. Dopiero po około 6. miesiącu u Maluchów ustala się jasny rytm dzień-noc, a dzieci wyrastają z okresu tzw. “krótkich drzemek”.

 

Co zawiera w sobie Plan Działania?

Plan Działania to długi dokument :). Po pierwsze opisane są w nim powody kiepskiego snu Waszego Malucha. Po drugie bardzo dokładnie, krok po kroku, opisujemy rodzicom jak poradzić sobie ze zidentyfikowanymi problemami. Następnie proponujemy Ramowy Plan Dnia dla Malucha oraz wymieniamy możliwe komplikacje, które mogą się pojawić podczas wdrażania Planu Działania. Jasno wyjaśniamy, co Rodzic może lub powinien w takiej sytuacji zrobić. Ostatnim fragmentem Planu są tzw. Kolejne Kroki, czyli zmiany w śnie dziecka, których Rodzice mogą się spodziewać w kolejnych miesiącach, tak żeby efekty, które osiągniecie dzięki wdrożeniu Planu Działania były trwałe.

Warto wiedzieć, że ponieważ podłożem wielu problemów ze snem Maluchów w wieku poniżej 2. roku życia jest żywienie, rodzice dostają od nas też bardzo jasne wskazówki i porady jak powinna wyglądać dieta ich Malca w zależności od wieku. Dla dzieci poniżej 1. roku życia ta część jest niesamowicie istotna, ponieważ równowaga w diecie pomiędzy odpowiednią ilością mleka oraz pokarmów stałych jest podstawą dobrego snu.

 

W jakiej formie go otrzymuję?

Plan Działania to dokument pdf o objętości zwykle od 10 do 15 stron A4. Wysyłamy go do Was mailem.

 

Co, jeśli czegoś nie zrozumiem w Planie?

Po to właśnie zdzwaniamy się krótko po otrzymaniu przez Was Planu. Umówiona rozmowa telefoniczna może trwać 10min, a może trwać nawet godzinę, w zależności od tego ile pytań i wątpliwości macie.

 

Kto wdraża Plan Działania?

Po otrzymaniu i zaznajomieniu się z Planem Działania, wspólnie ustalamy datę, kiedy zaczynacie wprowadzać zaproponowane zmiany w życie. My służymy wsparciem, dobrymi słowem, wyjaśnieniem lub modyfikacją planu, jeśli coś idzie nie tak, bo w końcu “pracujemy na żywym organizmie” 🙂 . Czas trwania oraz forma tego wsparcia zależy od Pakietu i może trwać 3 dni albo nawet miesiąc.

 

Czy oprócz Planu Działania dostaję coś jeszcze?

Tak! Razem z Planem Działania dostajecie od nas plik Idealne Warunki do Spania dla Malucha, abyście mieli podstawową wiedzę jak powinno być przygotowane miejsce, w którym śpią Wasze dzieci. Dodajemy też bardziej szczegółowe instrukcje odnośnie formy raportowania Waszych postępów. To bardzo ważny element współpracy z nami, żebyśmy mogły na bieżąco analizować czy wszystko idzie zgodnie z przewidywaniami czy konieczna jest jakaś interwencja.

 

Po więcej szczegółów nt. naszych Pakietów zapraszamy TUTAJ.