o-nas

JAK TO SIĘ ZACZĘŁO?

Nasze dzieci urodziły się w zaledwie 2-miesięcznym odstępie czasu, ale wcale nie spały podobnie! Franio popołudniami urządzał mamie kolkowy koncert, ale w nocy spał przepięknie. Marcin z kolei na popołudniową drzemkę usypiał w chwilę, ale po każdym karmieniu nocnym potrzebował co najmniej godziny żeby usnąć z powrotem. Jak tylko Franio przestał mieć problemy z kolkami, rozpoczął radosne pobudki o 5:30 rano, a Marcin wszedł w fazę drzemek maksymalnie 37-minutowych. Atrakcjom nie było końca!

Borykając się z problemami ze snem naszych dzieci, zaczęłyśmy na własną rękę szukać odpowiedzi, mimo że wiedza na ten temat w Polsce jest bardzo ograniczona. Większość porad, które otrzymywałyśmy od znajomych czy nawet pediatrów brzmiały „Pani dziecko zawsze będzie wstawać o 5 rano – taki ma temperament” albo „połóż Frania o 22 spać to na pewno nie wstanie Ci o 5:00 rano”. Obydwie miałyśmy poczucie, że to nie jest najlepsze rozwiązanie – ani dla naszych dzieci, ani dla nas. Czułyśmy, że musi istnieć jakaś inna możliwość, żeby cała rodzina była chociaż trochę bardziej wyspana.

Spędziłyśmy dni i tygodnie przekopując się przez dostępną literaturę i rozmawiając z mamami, których dziecko nie śpi dobrze. Krok po kroku osiągałyśmy małe sukcesy. Nowe problemy pojawiały się nadal, ale wystarczył tydzień, a nam udawało się problem rozwiązać. Franio spał w nocy prawie 12 godzin ciągiem, a Marcin od 6 do prawie 14 miesiąca życia spał na jednej ze swoich drzemek co najmniej 2 godziny.

W pewnym momencie, zorientowałyśmy się, że coraz więcej koleżanek i znajomych pyta nas o poradę co zrobić, żeby ich Maluch lepiej spał. Część z nich od urodzenia dziecka (nawet 2 lata) nie przespała jednej nocy. Część spała w nocy, ale dzieci chodziły spać nawet po 22, a pobudki i tak były około 6 rano.

Po udzieleniu kilku porad uświadomiłyśmy sobie, jak dużo satysfakcji i radości sprawia nam takie doradzanie i z jaką łatwością zaczyna nam przychodzić znajdowanie źródła problemu.

Stąd wziął się pomysł na SleepConcept – chciałyśmy zacząć pomagać wszystkim, którzy takiej pomocy potrzebują. Wyspany Maluch i Wyspany Rodzic to klucz do szczęśliwej Rodziny.